Czesanie psów Bydgoszcz

Czesanie i pielęgnacja sierści to klucz do zdrowego i lśniącego futra naszego zwierzaka. Dlatego czesanie jest jedną z usług naszego salonu groomerskiego w Bydgoszczy. Zajmujemy się Waszymi pupilami od pyszczka, aż do ogona i od grzbietu w stronę brzucha! Rozczesujemy kołtuny i splątaną sierść, zapobiegamy nadmiernemu gubieniu włosów i linieniu, a także dbamy o zdrowy połysk  futra.


Regularne czesanie sierści sprawia, że włos psa staje się miękki, miły w dotyku i lśniący. W ramach pielęgnacji sierści polecamy również trymowanie, czyli usuwanie jej martwej części, które polecane jest szczególnie u zwierząt szorstkowłosych. Dzięki temu zabiegowi sierść wygląda zdrowiej, a jej kolor ulega poprawie.


Czesanie sierści psa i kota to także dobra okazja, by sprawdzić, czy:

  • pies/kot nie ma pcheł lub/i kleszczy,
  • skóra psa/kota nie jest podrażniona,
  • pies/kot nie ma zadrapań lub ran.

Czesanie - całoroczna pielęgnacja psa i kota

Jeśli chcesz, aby Twój psiak, czy kot byli szczęśliwi przez cały rok, czesz ich! Zdrowa sierść cieszy każdego pupila. Dlatego nasz salon pielęgnacji dba o zwierzęta przez cały rok. Latem pilnujemy, by sierść Waszych pupili była zdrowa i rozczesana, by skutecznie izolować skórę i chronić ją przed poparzeniami słonecznymi. A zimą pielęgnujemy, aby futro ogrzewało i nie powstawał filc. Z groomerami Salonik dla Pupila zapewnimy Twoim czworonożnym przyjaciołom oddychającą skórę i zdrową, lśniącą sierść przez cały rok!


Jako doświadczeni fryzjerzy psich fryzur zawsze mamy pozytywne nastawienie. Wiemy, że niektóre psy po prostu nie przepadają za czesaniem i pielęgnacją sierści. W takich sytuacjach na początku oswajamy psa ze szczotką czy grzebieniem, czy zgrzebłem, a następnie delikatnie zaczynamy zabieg pielęgnacji sierści. W ten sposób pies traktuje czesanie jako relaksujący masaż, a nie konieczność.

Czesanie z odpowiednim wyposażeniem

Czesanie pieska wymaga odpowiedniego rodzaju szczotki czy grzebienia. Szczególnie jeśli Twój pupil ma „trudny włos”. Kędzierzawe łapki, puchate ogonki, czy efektowne loki - każde futro wymaga innej pielęgnacji. Dlatego w naszym salonie mamy bogatą kolekcję narzędzi do czesania - grzebienie dla psów, szczotki, zgrzebła, filacki i furminatory. Dzięki temu czesanie i szczotkowanie sierści jest przyjemne, skuteczne i komfortowe.


Zapraszamy do naszego salonu groomerskiego w  Bydgoszczy wszystkich właścicieli psów i kotów, którym zależy na zdrowiu, komforcie i nienagannym wyglądzie swoich podopiecznych. Pokażemy jak dbać o sierść pomiędzy wizytami i zabiegami pielęgnacyjnymi. Wytłumaczymy także proces czesania, by nie pozostawiać kołtunów. Zapraszamy!

Brak listy elementów w sekcji: "Czesanie"