Czesanie psów Bydgoszcz

Czesanie psa i pielęgnacja sierści to klucz do zdrowego i lśniącego futra naszego zwierzaka. Dlatego czesanie jest jedną z usług naszego salonu groomerskiego w Bydgoszczy. Zajmujemy się Waszymi pupilami od pyszczka, aż do ogona i od grzbietu w stronę brzucha!

 

Zajmujemy się:

 • czesaniem skołtunionej psiej sierści;
 • dbaniem o zdrowy połysk futra;
 • zapobieganiem nadmiernemu gubieniu włosów i linieniu;
 • wyczesywaniem martwego włosa.

Regularne czesanie psiej sierści sprawia, że włos psa staje się miękki, miły w dotyku i lśniący. W ramach pielęgnacji sierści polecamy również trymowanie, czyli usuwanie jej martwej części, które wykonuje się u zwierząt szorstkowłosych. Dzięki temu zabiegowi sierść wygląda zdrowiej, a jej kolor ulega poprawie.

 

Czesanie psa to także dobra okazja, by sprawdzić, czy:

 • pies nie ma pcheł lub/i kleszczy,
 • skóra psa nie jest podrażniona,
 • pies nie ma zadrapań lub ran.

 

Czesanie psa - całoroczna pielęgnacja dla pięknej sierści

Jeśli chcesz, aby Twój psiak był szczęśliwy przez cały rok, czesz go regularnie! Zdrowa sierść cieszy każdego pupila. Przyjmuje się, że w przypadku większości ras konieczne jest czesanie psa przynajmniej 3 razy w tygodniu. Są jednak psiaki, które czesania potrzebują codziennie. To idealny sposób na piękną i miękką sierść.

 

Nasz salon pielęgnacji w Bydgoszczy dba o zwierzęta przez cały rok. Latem pilnujemy, by sierść Waszych pupili była zdrowa i rozczesana, by skutecznie izolować skórę i chronić ją przed poparzeniami słonecznymi. A zimą pielęgnujemy, aby futro ogrzewało i nie powstawał filc. Z groomerami Salonik dla Pupila zapewnimy Twoim czworonożnym przyjaciołom oddychającą skórę i zdrową, lśniącą sierść przez cały rok!

 

Czesanie psa jest też pierwszym etapem całej psiej pielęgnacji. Zwykle wykonywane jest przed psią kąpielą, trymowaniem czy obcinaniem pazurków.

 

Jako doświadczeni fryzjerzy psich fryzur zawsze mamy pozytywne nastawienie. Wiemy, że niektóre psy po prostu nie przepadają za czesaniem i pielęgnacją sierści. W takich sytuacjach na początku oswajamy psa ze szczotką, grzebieniem, czy zgrzebłem, a następnie delikatnie zaczynamy zabieg pielęgnacji sierści. W ten sposób pies traktuje czesanie jako relaksujący masaż, a nie konieczność.

 

Regularne czesanie psa sprawia, że:

 • sierść jest miękka w dotyku i błyszcząca;
 • poprawia się ukrwienie psiej skóry;
 • dotleniamy psią skórę;
 • ograniczamy ilość występowania infekcji czy stanów bakteryjnych.

 

Czesanie psa z odpowiednim wyposażeniem

Czesanie psa wymaga odpowiedniego rodzaju szczotki czy grzebienia. Szczególnie jeśli Twój pupil ma „trudny włos”. Kędzierzawe łapki, puchate ogonki, czy efektowne loki - każde futro wymaga innej pielęgnacji. Dlatego w naszym salonie mamy bogatą kolekcję narzędzi do czesania - grzebienie dla psów, szczotki, zgrzebła, filacki i furminatory. Dzięki temu czesanie i szczotkowanie sierści jest przyjemne, skuteczne i komfortowe.

 

A gdy sierść jest mocno skołtuniona, używamy profesjonalnych preparatów ułatwiających rozczesywanie.

 

Zapraszamy do naszego salonu w Bydgoszczy wszystkich właścicieli psów, którym zależy na zdrowiu, komforcie i nienagannym wyglądzie swoich podopiecznych. Pokażemy, jak dbać o sierść pomiędzy wizytami i zabiegami pielęgnacyjnymi. Wytłumaczymy także proces czesania, by nie pozostawiać kołtunów. Zapraszamy!

Brak listy elementów w sekcji: "Czesanie"