Kąpiel psa - Bydgoszcz

Higiena, pielęgnacja i kąpiel psa to niezwykle istotne elementy troski o dobre samopoczucie naszego czworonoga. Dlatego decydując się na kąpiel psa, warto zwrócić uwagę na odpowiednie podejście. Należy pamiętać, że to właśnie pierwsze kąpanie psa decyduje o tym, jak będzie on reagować na przyszłe kąpiele. W naszym salonie psiej urody dbamy o każdego psiaka i kociaka. Z nami każdy pies polubi kąpiel, a to doświadczenie będzie dla niego szczęśliwym wspomnieniem.

 

W naszym salonie w Bydgoszczy zajmujemy się:

  • kąpaniem psów ras małych, np. maltańczyk, yorkshire czy shih tzu;
  • kąpielą bez środków chemicznych;
  • kąpielą dobraną do rodzaju sierści psa, jego rasy i potrzeb.

 

Kiedy pies wymaga kąpieli? Pielęgnacja psa w salonie

To, w jaki sposób i jak często należy kąpać psa zależy od wielu czynników. Psa kąpiemy wtedy, gdy mocno zabrudzi się jego sierść i skóra. Przeprowadzić kąpiel psa możemy samodzielnie w domu lub też w profesjonalnym salonie. Warto wcześniej dowiedzieć, jak kąpać psa prawidłowo, aby nie zrobić mu krzywdy i nie spowodować podrażnień. Pamiętajmy, że pH, jakie posiada skóra psa jest inne od ludzkiego - konieczny więc jest dobór odpowiednich preparatów.

 

Kąpiel psa odbywająca się w salonie daje nam pewność, że pupil będzie nie tylko pięknie wyglądał, ale też będzie zdrowy i szczęśliwy. Wiemy, jak ma przebiegać kąpiel psa: dobieramy temperaturę wody, szampony do krótkiej i długiej sierści psa, a także do chorób skóry - proponując właścicielom psów kąpiele lecznicze. Istotne są również kosmetyki. Szampony i odżywki do kąpieli psa powinny zawierać w składzie emolienty z właściwościami ochronnymi i natłuszczającymi. Dodatkowo w naszym salonie używamy produktów bez środków chemicznych, które idealnie sprawdzają się w przypadku psów wrażliwych.

 

Jak często kąpać pupila?

To prawdziwy dylemat właścicieli czworonogów. Jak często kąpać psa dorosłego? A jak często szczeniaka? Niektórzy uważają, że im rzadziej robi się kąpiele psa, tym lepiej. Inni z kolei twierdzą, że psu wystarczy kąpiel np. co miesiąc lub dwa. Prawda jest taka, że na częstotliwość kąpieli psa wpływa wiele czynników. Każdy pies jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego też niektóre psy będą kąpane raz w miesiącu, a inne myte trzy razy w roku.

 

Ilość i częstotliwość kąpieli pupila zależy od jego rasy, rodzaju sierści, a także trybu życia i wieku. Kilka razy w roku polecamy kąpiel psom przebywającym na dworze, nie wymagają one bowiem częstszych kąpieli. Natomiast właściciele psów ras ozdobnych, takich jak york powinni przeprowadzić kąpiel psa raz na tydzień.

Pierwsza kąpiel psa w salonie

Wszystkie psy przygotowujemy do kąpieli, dbając o ich jak najlepsze samopoczucie. Przyzwyczajamy je do wody, mówimy do nich i głaszczemy. Wiemy, że nie wszystkie psy lubią kąpiele, dlatego robimy wszystko, aby czuł się on w pełni komfortowo i nie było to dla niego stresujące doświadczenie.

 

Kąpiel psa w salonie - czym kąpiemy psa?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi, od razu zaznaczmy, że nie należy myć psów szamponami dla ludzi! Psa należy kąpać używając kosmetyków, które mają pH odpowiednie dla skóry zwierząt. A skóra psa ma nawet 8,5 pH. Dodatkowo produkty dla czworonogów zawierają składniki, które działają leczniczo i poprawiają stan psiej skóry, wygląd sierści oraz włosa psa.

 

W zależności od posiadanego czworonoga, mamy kosmetyki dla:

  • psów krótkowłosych,
  • psów długowłosych,
  • psów szorstkowłosych,
  • psów gładkowłosych.

Nasz salon w Bydgoszczy zastosuje odpowiednią odżywkę i szampon, aby skóra i sierść pupila były zdrowe i czyste. W przypadku czworonogów, które mają bakterie, wirusy i grzyby, zastosujemy kąpiel w szamponie antybakteryjnym.

Kąpiele bez środków chemicznych

Klasyczna kąpiel, która przeznaczona jest dla wszystkich psów. Wiemy, że szampony i odżywki do kąpieli należy dostosować indywidualnie do krótkiej i długiej sierści psa oraz jego rasy. Taka kąpiel nie wysusza skóry i jest naturalnym, w pełni bezpiecznym sposobem na pielęgnację psiej sierści.

Kąpiele pielęgnacyjne

Przeprowadzamy je w przypadku psów, takich jak york, maltańczyk czy shih tzu. Szampony oraz odżywki pielęgnacyjne do sierści psa mają za zadanie utrzymać lśniącą i miękką szatę. Używamy odżywek, które wymagają całkowitego lub częściowego spłukania.

Kąpiele lecznicze

Dla pupila, który zmaga się z chorobą skórną, alergią czy grzybicą. Stosujemy preparaty o specjalnych właściwościach, które są bezpieczne dla psa i nie powodują podrażnień.

 

Etapy kąpieli

Podobnie jak u ludzi, kąpiel psa zawsze powinna obejmować dwa mycia. Pierwsze - usuwa brud i przygotowuje skórę i sierść do wchłonięcia składników pielęgnacyjnych. Druga kąpiel to nałożenie odpowiednich kosmetyków i preparatów, które zapewnią sierści blask, miękkość i właściwy kolor. Salonik dla pupila w Bydgoszczy zapewnia pełen pakiet zabiegów pielęgnacyjnych - kąpiele, czyszczenie, strzyżenie, trymowanie. Dodatkowo przycinamy pazurki i czyścimy psie uszy. Umów się na kąpiel pupila i już teraz zarezerwuj dla niego termin na wizytę.

Kąpiel psa bez środków chemicznych

Kąpiel psa bez środków chemicznych to naturalny i zdrowy sposób na pielęgnację psiej sierści. Chemiczne dodatki zazwyczaj wysuszają skórę i są szkodliwe dla środowiska...

Kąpiele pielęgnacyjne i lecznicze

W naszym psim salonie w Bydgoszczy oferujemy dwa rodzaje kąpieli: kąpiel pielęgnacyjną oraz kąpiel leczniczą. Niezależnie od wybranego typu, kąpiel psa odbywa się w kilku etapach...

Kąpanie psa

Z kąpaniem psa jest podobnie jak z małymi dziećmi. Niektóre od razu wskakują do wody, inne trzeba zachęcić zabawkami, czy wodnymi efektami. I tak właśnie podchodzimy do każdego podopiecznego...