Kąpiel psa - nie strzaszna w profesjonalnym salonie pod okiem wykwalifikownych groomerów i profesjonalnych kosmetyków . Twój Pies będzie zachwycony a ty będziesz się cieszył pięknym psem i jego zapachem przez wiele dni.

Higiena, pielęgnacja i kąpiel psa to niezwykle istotne elementy troski o dobre samopoczucie naszego czworonoga. Dlatego decydując się na kąpiel psa, warto zwrócić uwagę na odpowiednie podejście. To właśnie pierwsze kąpanie psa decyduje o tym, jak będzie on reagować na przyszłe kąpiele. W naszym salonie psiej urody dbamy o każdego psiaka i kociaka, by ich kąpiele były miłym i szczęśliwym wspomnieniem.

Jak często kąpać pupila?

Jak często kąpać pupila? To prawdziwy dylemat właścicieli czworonogów. Niektórzy uważają, że im rzadziej robi się kąpiele psa, tym lepiej. Inni z kolei zalecają regularne kąpiele np. co miesiąc lub dwa. Prawda jest taka, że nie ma uniwersalnej porady, ponieważ każdy pies jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego też niektóre psy będą kąpane raz w miesiącu, a inne myte trzy razy w roku.


Ilość i częstotliwość kąpieli pupila zależy od jego rasy, rodzaju sierści, a także trybu życia i wieku. Psy przebywające często na dworze, nie potrzebują comiesięcznych kąpieli. Natomiast york wymaga już takiej pielęgnacji raz na 2-3 tygodnie.

Czym kąpać psa?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi, od razu zaznaczmy, że psów i kotów nigdy nie myjemy szamponem dla ludzi! Kosmetyki dla psów, czy kotów mają pH odpowiednie dla skóry zwierząt. Dodatkowo zawierają składniki, które działają leczniczo i poprawiają stan skóry i wygląd sierści. W zależności od posiadanego czworonoga, mamy kosmetyki dla:

  • psów krótkowłosych,
  • psów długowłosych,
  • psów szorstkowłosych,
  • psów gładkowłosych.

Nasz psi fryzjer w Bydgoszczy zastosuje odpowiednią odżywkę i szampon, aby skóra i sierść pupila były zdrowe i czyste. W przypadku czworonogów, które mają bakterie, wirusy i grzyby, zastosujemy kąpiel w szamponie antybakteryjnym.

Etapy kąpieli

Podobnie jak u ludzi, kąpiel psa zawsze powinna obejmować dwa mycia. Pierwsze - usuwa brud i przygotuje skórę i sierść do wchłonięcia składników pielęgnacyjnych. Druga kąpiel to nałożenie odpowiednich kosmetyków i preparatów, które zapewnią sierści blask, miękkość i właściwy kolor. Salonik dla pupila w Bydgoszczy zapewnia pełen pakiet zabiegów pielęgnacyjnych - kąpiele, czyszczenie, strzyżenie, trymowanie. Dodatkowo przycinamy pazurki i oczyścimy psie uszy. Umów się na kąpiel pupila i już teraz zarezerwuj dla niego termin na wizytę.

Kąpiel psa bez środków chemicznych

Kąpiel psa bez środków chemicznych to naturalny i zdrowy sposób na pielęgnację psiej sierści. Chemiczne dodatki zazwyczaj wysuszają skórę i są szkodliwe dla środowiska...

Kąpiele pielęgnacyjne i lecznicze

W naszym psim salonie w Bydgoszczy oferujemy dwa rodzaje kąpieli: kąpiel pielęgnacyjną oraz kąpiel leczniczą. Niezależnie od wybranego typu, kąpiel psa odbywa się w kilku etapach...

Kąpanie psa

Z kąpaniem psa jest podobnie jak z małymi dziećmi. Niektóre od razu wskakują do wody, inne trzeba zachęcić zabawkami, czy wodnymi efektami. I tak właśnie podchodzimy do każdego podopiecznego...