Wystarczy opowiedni środek do czyszczenia i chwila a pies lub kotek bedzie się cieszył zdrowymi i czystymi uszkami.

Zabieg czyszczenia uszu u psa i kota jest bardzo proste. Jednak wymaga on odrobiny cierpliwości i wiedzy o budowie uszu zwierzaków. W przypadku kotów czyszczenie uszu zależy od ich stanu - najlepiej raz w miesiącu obejrzyj wnętrze ucha i sprawdź, czy w środku nie ma suchej wydzieliny charakterystycznej dla świerzbowca. Jeśli chodzi o czyszczenie uszu u psa z odstającymi uszami, wystarczy comiesięczna kontrola stanu uszu. Natomiast u psów ze zwisającymi uszami oglądaj je przynajmniej raz na tydzień, zwracając uwagę na różnego rodzaju podrażnenia, zaczerwieniania czy infekcje. Regularne dbanie o uszy zwierząt zapobiega chorobom narządu słuchu.


Czyszczenie psich uszu

W zależności od rasy psie uszy mogą mieć różną wielkość i kształt. Najbardziej wymagające są uszy zwisające u ras: basset, jamnik, bernardyn czy spaniel. W takim przypadku problemem jest również słaba wentylacja uszu, która może prowadzić do powstawania stanów zapalnych. Dlatego istotna jest profilaktyka - uszy należy sprawdzać i czyścić regularnie. Niestety ta czynność dla psa nie jest czymś przyjemnym. Dlatego dobrze jest wybrać się do profesjonalnego salonu groomerskiego, w którym psi fryzjerzy doskonale wiedzą jak podejść do tego zabiegu pielęgnacyjnego.

 

Czyszczenie uszu psa i kota: jak czyścić uszy?

Zarówno u psów, jak i u kotów czyszczenie uszu jest niezwykle ważnym elementem higieny. Jednak jak czyścić uszy psa i kota?

  • Zakup specjalny preparat do pielęgnacji uszu psa lub kota.
  • Wymasuj małżowinę uszną u jej podstawy przez około 20-30 sekund.
  • Pozwól swojemu pupilowi wytrzepać płyn z ucha.
  • Pozostały płyn i wydzielinę usuń miękkim wacikiem lub gazikiem nałożonym na palec; możesz wykorzystać także patyczek do uszu dla niemowląt.
  • Po czyszczeniu uszu u psa i kota zwróć uwagę na to, czy nie pozostał jakiś kawałek wacika.
  • Pamiętaj, jeśli używasz patyczka do uszu, nie wprowadź go zbyt głęboko, możesz naruszyć delikatną i wrażliwą powierzchnię kanału słuchowego.

Jeśli boisz się sam wykonać czyszczenia uszu u psa i kota, zapisz się na wizytę u groomera w Bydgoszczy. Ten zabieg pielęgnacyjny, chociaż jest bardzo prosty, wykonany nieprawidłowo, może wyrządzić krzywdę Twojemu psu lub kotu.

 

Czyszczenie uszu w salonie psiej urody

W naszym salonie psiej urody dbamy o to, by zabieg pielęgnacyjny czyszczenia uszu nie stresował Twojego psa i kota. Jako doświadczeni fryzjerzy dla psów, wiemy, co i jak robić, by zwierzak odzyskał zdrowie i dobre samopoczucie. Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne: czyszczenie uszu, kąpanie, strzyżenie, rozczesywanie, wykonujemy w miłej atmosferze. Komfort psychiczny i fizyczny zwierząt to dla nas najważniejsza wartość.

Brak listy elementów w sekcji: "Czyszczenie uszu"