Czyszczenie uszu u psa w Bydgoszczy

Zabieg czyszczenia uszu u psa jest względnie prosty. Wymaga jednak odrobiny cierpliwości i wiedzy o budowie uszu naszych zwierzaków. W przypadku czyszczenia uszu u psa z odstającymi uszami wystarczy comiesięczna kontrola. Natomiast u psów zwisłouchych narząd słuchu należy oglądać przynajmniej raz na tydzień, zwracając uwagę na różnego rodzaju podrażnienia, zaczerwieniania czy infekcje.

 

Czyszczenie psich uszu w naszym salonie groomerskim w Bydgoszczy polega na:

  • usunięciu nadmiaru woskowiny z ucha oraz brudu, który tam się zgromadził;
  • wycięcia włosów z małżowiny usznej, aby poprawić wentylację ucha.

Regularne dbanie o uszy zwierząt zapobiega chorobom narządu słuchu.

 

Czyszczenie psich uszu

W zależności od rasy psie uszy mogą mieć różną wielkość i kształt. Najbardziej wymagające są uszy zwisające u ras: basset, jamnik, bernardyn czy spaniel. W takim przypadku problemem jest również słaba wentylacja uszu, która może prowadzić do powstawania stanów zapalnych. Dlatego istotna jest profilaktyka - uszy należy sprawdzać i czyścić regularnie. Niestety ta czynność dla psa nie jest czymś przyjemnym. Dlatego dobrze jest wybrać się do profesjonalnego salonu, w którym psi fryzjerzy doskonale wiedzą jak podejść do tego zabiegu pielęgnacyjnego.

 

Czyszczenie uszu u psa przeprowadzane jest u nas w przyjaznej atmosferze. Oswajamy psiaki z zabiegiem, tak, aby czuły się jak najbardziej komfortowo.

 

Warto też wiedzieć, że najczęściej pojawiające się infekcje u psa to właśnie te związane z uszami.

 

Czyszczenie uszu psa: jak czyścić uszy?

Czyszczenie psich uszu jest niezwykle ważnym elementem higieny. Zapobiega podrażnieniom i ogranicza częstotliwość występowania infekcji. Ale jak on konkretnie wygląda? Jak poprawnie czyścić uszy psa, aby nie zrobić mu krzywdy?

  • Zakup specjalny preparat do pielęgnacji uszu psa.
  • Wymasuj małżowinę uszną u jej podstawy przez około 20-30 sekund.
  • Pozwól swojemu pupilowi wytrzepać płyn z ucha.
  • Pozostały płyn i wydzielinę usuń miękkim wacikiem lub gazikiem nałożonym na palec; możesz wykorzystać także patyczek do uszu dla niemowląt.
  • Po czyszczeniu uszu u psa zwróć uwagę na to, czy nie pozostał jakiś kawałek wacika.
  • Pamiętaj, jeśli używasz patyczka do uszu, nie wprowadź go zbyt głęboko, możesz naruszyć delikatną i wrażliwą powierzchnię kanału słuchowego.

Jeśli boisz się sam wykonać czyszczenie uszu u psa, zapisz się na wizytę u groomera w Bydgoszczy. Ten zabieg pielęgnacyjny, chociaż jest bardzo prosty, wykonany nieprawidłowo, może wyrządzić krzywdę Twojemu psu.

 

Czyszczenie psich uszu w salonie psiej urody

W naszym salonie psiej urody dbamy o to, by zabieg pielęgnacyjny czyszczenia uszu nie stresował Twojego pupila. Jako doświadczeni fryzjerzy dla psów, wiemy, co i jak robić, by zwierzak odzyskał zdrowie i dobre samopoczucie. Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne: czyszczenie uszu, kąpanie psa, strzyżenie, rozczesywanie, wykonujemy w miłej atmosferze. Komfort psychiczny i fizyczny zwierząt to dla nas najważniejsza wartość.

Brak listy elementów w sekcji: "Czyszczenie uszu"