Trymowanie psów Bydgoszcz

Trymowanie to jeden z zabiegów pielęgnacyjnych dostępny w naszym salonie groomerskim. Częstotliwość przeprowadzania takiego zabiegu wynosi od 2 do 4 miesięcy. Jednak zawsze kolejne trymowanie sierści jest ustalane indywidualnie na podstawie badania. Zabieg jest głównie stosowany u psów szorstkowłosych. Dlatego, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem psa, udaj się z nim do psiego salonu urody w Bydgoszczy.


Trymowanie sierści psa wykonuje się nie tylko dla urody, ale także dla zdrowia naszego pupila. Celem tego zabiegu pielęgnacyjnego jest poprawienie szorstkości sierści oraz zmniejszenie wzrostu podszerstka. Trymowanie jest bezbolesne i przeprowadza się je za pomocą palców lub specjalnego nożyka trymerskiego. Aby przygotować psa do zabiegu usuwania martwej sierści, nie należy go kąpać. Futro psa myje się szamponem dopiero po trymowaniu.

Linienie, czesanie i trymowanie

Wiele psów ulega linieniu - jest to naturalny sposób na pozbycie się martwego włosa u czworonogów. Jeśli po pewnym czasie taki włos nie zostanie wyczesany, wypadnie sam. Jednak proces linienia wygląda zupełnie inaczej u psów szorstkowłosych. Martwa sierść przez długi czas nie wypada i zostaje na swoim miejscu. Wówczas pies zaczyna się drapać, a tym samym podrażniać swoją skórę, co może zakończyć się ranami. Dlatego trymowanie psa jest niezwykle ważnym zabiegiem w opiece nad zwierzakiem.


Trymowanie ma właściwości nie tylko zdrowotne, ale także estetyczne. Nietrymowany i nieostrzyżony pies wygląda po prostu na zaniedbanego - ma szary, matowy i odstający włos. Sierść nie ma właściwej barwy i  struktury. Dlatego zabieg trymowania jest niezwykle ważny dla psów. Po usunięciu martwej sierści nowy włos ma szansę na szybsze wyrośnięcie. Co więcej, nowe futro będzie mocne, gładkie i zdrowe.


Jak sprawdzić czy pies jest gotowy na trymowanie? Jeżeli na dywanie lub innych elementach wyposażenia domu zostaje dużo sierści, warto wtedy umówić się na wizytę groomerską. Innym sposobem jest „skubnięcie” sierści lub pogłaskanie psa - jeżeli na dłoni zostaną Ci martwe włosy, wtedy należy przeprowadzić zabieg pielęgnacyjny u groomera.

Trymowanie - ważne informacje

  • Trymowanie wykonane przez groomera jest zabiegiem bezbolesnym.
  • Zabieg zajmuje od 2 do 4 godzin czasu, dlatego warto w dniu wizyty mieć nieco więcej wolnego czasu.
  • Psa nie należy kąpać przed zabiegiem co najmniej 3 tygodnie.
  • Na trymowanie psa warto umówić się w salonie groomerskim w Bydgoszczy - samodzielne usuwanie martwej sierści w warunkach domowych i bez wiedzy może być bolesne dla psa.
Brak listy elementów w sekcji: "Trymowanie"