Obcinanie pazurków psa i kota przy uzyciu obcinaczek szybko i bez boleśnie obetniemy nadmiar pazurków .

Obcinanie pazurków psa i kota umożliwia zwierzakom prawidłowe funkcjonowanie i chroni je przed zwyrodnieniem łapek. Zabieg obcięcia pazurków możesz wykonać w domu, jednak jeśli masz obawy, warto wybrać się do profesjonalnego salonu pielęgnacji zwierząt w Bydgoszczy. Groomer bezpiecznie wykona całą operację tak, by nie naruszyć różowej miazgi. Dlatego jeśli boisz się, że wyrządzisz krzywdę swojemu zwierzakowi, zapisz się na wizytę w naszym Salonie dla Pupila.


Obcinanie pazurków

Obcinanie pazurków to zabieg obejmujący korekcję ich długości. W naszym salonie groomerskim zabieg pielęgnacyjny obcinania pazurków wykonujemy w przyjaznym dla zwierząt pomieszczeniu. Dysponujemy nowoczesnym i specjalistycznym sprzętem przeznaczonym do kompleksowej pielęgnacji zwierząt. Podczas zabiegów obcinania pazurów używamy tylko sprzętu i kosmetyków renomowanych firm dla zwierząt.

Pazury zwierząt w naturalnym środowisku pomagają im m.in w zdobywaniu jedzenia, ucieczce czy obronie. Dzięki regularności i intensywności “używania” pazurów, proces ich ścierania jest znacznie szybszy. Jednak w przypadku wychowywania psów i kotów w domu, ścieranie pazurków odbywa się znacznie wolniej. Dlatego niezwykle ważne jest ich regularne obcinanie i pielęgnacja.


Zbyt długie pazury u psa i kota

Pierwszą oznaką zbyt długich pazurków jest po prostu podrapanie naszej skóry podczas codziennej  zabawy z naszym zwierzakiem. Kolejny etap to łamanie się pazurków, czy zwijanie, które może doprowadzić do tego, że nasz pupil zahaczy się o dywan i zerwie pazura. Po takim wypadku zwierzę może lekko kuleć, czy wolniej się poruszać. Wtedy warto wybrać się z nim do weterynarza lub salonu, żeby zabezpieczyć uszkodzony pazur przed czynnikami zewnętrznymi czy lizaniem.

Zbyt długie pazurki mogą utrudniać kotom i psom normalne funkcjonowanie. W ekstremalnych przypadkach nie obcinanie pazurów może doprowadzić do zwyrodnienia łapek. Długie pazurki mogą zwijać się w stronę opuszków i powodować bardzo duży ból podczas chodzenia. W ostatnim stadium, zaniedbane pazury wrastają w łapkę, co najczęściej prowadzi do nieprawidłowego chodzenia,  zakażenia i konieczności podania antybiotyku. Dlatego pielęgnacja i obcinanie pazurów jest niezwykle ważne zarówno u psa, jak i kota.


Obcinanie pazurów u psa i kota

Obcinanie pazurów u psa i kota chroni nasze zwierzaki przed chorobami, czy nieprawidłową pracą mięśni i stawów. Przerośnięte pazury mają tendencję do wbijania się w skórę i zawijania się. Taki proces sprawia, że psy i koty stawiają łapy pod złym kontem. W efekcie może to doprowadzić do nieprawidłowej postawy, czy uszkodzeń kości palców. Dlatego dbanie o stan pazurów to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim bardzo ważny element zdrowia naszych czworonogów.

 

Jeśli nie wiesz, kiedy obcinać psu lub kotu pazury, po prostu wsłuchaj się w ich chód. Jeśli zwierzak idzie po podłodze i zaczyna stukać, to znak, że czas skrócić pazury. Częstotliwość zabiegu obcinania pazurów zależy od trybu życia i terenu, po jakim się porusza. Przeważnie robi się to raz na 2-3 tygodnie. Pamiętajcie, żę pazurki należy obcinak tak, by nie sprawiać zwierzakowi bólu.

Brak listy elementów w sekcji: "Obcinanie pazurków"