Obcinanie pazurków psa w Bydgoszczy

Obcinanie pazurków psa umożliwia zwierzakowi prawidłowe funkcjonowanie i chroni go przed zwyrodnieniem łapek. Zabieg ten możesz wykonać w domu, jednak jeśli masz obawy, warto wybrać się do profesjonalnego salonu pielęgnacji zwierząt w Bydgoszczy. Groomer bezpiecznie wykona całą operację tak, by nie naruszyć różowej miazgi. Już teraz zapisz się na wizytę w naszym Salonie dla Pupila.

 

Oprócz pazurków dbamy również o psie łapki - o każdej porze roku. Latem chronimy psie opuszki przed pękaniem, a zimą przed niskimi temperaturami oraz solą, która może podrażniać delikatne psie łapy. Dodatkowo w trakcie obcinania pazurków u psa przycinamy zbyt długą sierść między palcami - to jeden z etapów klasycznego strzyżenia psa.

 

Obcinanie pazurków u psa - wizyta w salonie

Obcinanie pazurków to zabieg obejmujący korekcję ich długości. W naszym salonie groomerskim zabieg pielęgnacyjny obcinania pazurków wykonujemy w przyjaznym dla zwierząt pomieszczeniu. Dysponujemy nowoczesnym i specjalistycznym sprzętem przeznaczonym do kompleksowej pielęgnacji zwierząt. Podczas zabiegów obcinania pazurów używamy tylko sprzętu i kosmetyków renomowanych firm dla zwierząt.

 

Pazury zwierząt w naturalnym środowisku pomagają im m.in w zdobywaniu jedzenia, ucieczce czy obronie. Dzięki regularności i intensywności “używania” pazurów, proces ich ścierania jest znacznie szybszy. Jednak w przypadku wychowywania psów w domu, ścieranie odbywa się znacznie wolniej. Dlatego niezwykle ważne jest regularne obcinanie pazurków i ich pielęgnacja.

 

Regularne obcinanie paznokci u psa to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, który:

  • eliminuje możliwość wystąpienia wad związanych z chodzeniem u psa;
  • ogranicza pojawienie się zwyrodnienia stawów;
  • chroni psa przed podrażnieniami.

 

Zbyt długie pazury u psa

Pierwszą oznaką zbyt długich pazurków jest po prostu podrapanie naszej skóry podczas codziennej zabawy z naszym zwierzakiem. Kolejny etap to łamanie się pazurków, czy zwijanie, które może doprowadzić do tego, że nasz pupil zahaczy się o dywan i zerwie pazura. Po takim wypadku zwierzę może lekko kuleć, czy wolniej się poruszać. Wtedy warto wybrać się z nim do weterynarza lub salonu, żeby zabezpieczyć uszkodzony pazur przed czynnikami zewnętrznymi czy lizaniem.

 

Zbyt długie pazurki mogą utrudniać psom normalne funkcjonowanie. W ekstremalnych przypadkach nieobcinanie pazurów może doprowadzić do zwyrodnienia łapek. Długie pazurki mogą zwijać się w stronę opuszków i powodować bardzo duży ból podczas chodzenia. W ostatnim stadium, zaniedbane pazury wrastają w łapkę, co najczęściej prowadzi do nieprawidłowego chodzenia, zakażenia i konieczności podania antybiotyku. Dlatego pielęgnacja i obcinanie pazurów u psa jest niezwykle ważne, niezależnie od rasy.

 

Obcinanie pazurów u psa - jak często?

Obcinanie pazurów u psa chroni nasze zwierzaki przed chorobami, czy nieprawidłową pracą mięśni i stawów. Przerośnięte pazury mają tendencję do wbijania się w skórę i zawijania się. Taki proces sprawia, że psy stawiają łapy pod złym kątem. W efekcie może to doprowadzić do nieprawidłowej postawy, czy uszkodzeń kości palców. Dlatego dbanie o stan pazurów to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim bardzo ważny element zdrowia naszych czworonogów.

 

Jeśli nie wiesz, kiedy obcinać psu lub kotu pazury, po prostu wsłuchaj się w ich chód. Jeśli zwierzak idzie po podłodze i zaczyna stukać, to znak, że czas skrócić pazury. Częstotliwość zabiegu obcinania pazurów u psa zależy od trybu życia i terenu, po jakim się porusza. Przeważnie robi się to raz na 2-3 tygodnie. Pamiętajcie, że pazurki należy obcinać tak, by nie sprawiać zwierzakowi bólu.

Brak listy elementów w sekcji: "Obcinanie pazurków"