Fryzjer dla psa i kota Bydgoszcz

Profesjonalny fryzjer dla psa , czyli groomer, to specjalista coraz chętniej poszukiwany przez właścicieli zwierząt domowych. Dawniej uważano, że psy nie potrzebują kąpieli, strzyżenia czy pielęgnacji...


Profesjonalny fryjer dla psa

Profesjonalny fryzjer dla psa , czyli groomer, to specjalista coraz chętniej wyszukiwany przez właścicieli zwierząt domowych. Dawniej uważano, że psy nie potrzebują kąpieli, strzyżenia czy pielęgnacji sierści. Jednak ten pogląd w ostatnim czasie przeszedł do lamusa. Coraz częściej właściciele psów, czy kotów decydują się na profesjonalne usługi dla swoich czworonożnych przyjaciół. Wśród różnych zabiegów kosmetycznych i higienicznych wybierane są m.in. kąpiele, strzyżenie, czesanie, a także trymowanie sierści.


Kim jest groomer?

Groomer to mówiąc w najprostszych słowach, fryzjer dla zwierząt, czy po prostu psi fryzjer. Jednak kompetencje osoby zajmującej się groomingiem nie ograniczają się tylko do strzyżenia i układania psich fryzur. Usługi groomerskie to kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne kosmetyczne i higieniczne dla psów i kotów, które obejmują m.in.:

  • kąpiel i mycie sierści,
  • czesanie i rozczesywanie skołtunionej sierści,
  • trymowanie,
  • strzyżenie wg wzorców FCI lub życzenia klienta,
  • czyszczenie jamy ustnej oraz okolic oczu i uszu.

Jednym słowem groomerzy oferują całościową pielęgnację zwierząt. Jeśli nadal masz wątpliwości, czy regularnie wybierać się do fryzjera dla psa w Bydgoszczy, zdecyduj się choćby na jedną wizytę. Podczas takiej wizyty groomer profesjonalnie zadba o Twojego pupila, a następnie poinstruuje Cię, jak dbać o zwierzaka już po wizycie, a także jak na co dzień troszczyć się o jego dobrą kondycję.


Czym zajmuje się fryzjer dla psa?

Najpopularniejszą usługą świadczoną przez fryzjera dla psa jest strzyżenie. Ten zabieg pielęgnacyjny poprzedzony jest kąpielą i myciem sierści. W naszym Salonie dla Pupila używamy specjalnych kosmetyków, które są bezpieczne dla zdrowia psa, jednocześnie pielęgnując jego sierść. Następnym etapem jest dokładne i delikatne rozczesanie sierści lub włosa. Ten punkt jest szczególnie ważny dla psów, które mają długą sierść. Natomiast trymowanie psów szorstkowłosych pomaga pozbyć się wypadającej sierści. Ostatni etap groomingu to strzyżenie, które nasi psi fryzjerzy dokonują w zależności od upodobań właścicieli, czy standardów ustalonych przez FCI.


Dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne dla psa

W naszym Salonie oferujemy również dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne dla psa. Wśród nich można wyróżnić: czyszczenie uszu, mycie zębów, usuwanie insektów czy obcinanie pazurów. Wydawać by się mogło, że wszystkie te czynności możemy wykonać sami w domu, jednak nie każdy właściciel wie, jak zrobić to poprawnie. Dlatego polecamy umówić się na wizytę u naszego profesjonalnego fryzjera dla psa Bydgoszcz. Wizyta w profesjonalnym Salonie sprawi, że Twój pupil będzie szczęśliwy po usunięciu kamienia nazębnego, czy skróceniu zbyt długich pazurów. Oczywiście podczas takiej wizyty możesz zapytać o radę naszego groomera, jak samodzielnie wykonywać takie czynności. Serdecznie zapraszamy do zapisania się na usługi groomerskie w Salonie dla Pupila w Bydgoszczy.