Salon Fryzjerski dla psów.

Pielęgnacja psa to temat, który powinien być ważny dla każdego właściciela czworonoga. Do najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych możemy zaliczyć ...


Pielęgnacja psa

Pielęgnacja psa to temat, który powinien być ważny dla każdego właściciela czworonoga. Do najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych możemy zaliczyć: kąpiel, czesanie, czyszczenie okolic oczu i uszu. Jednak zanim rozpoczniemy pielęgnację psa, musimy oswoić go z różnego typu czynnościami higienicznymi. Najlepiej robić to stopniowo i małymi kroczkami już od pierwszych miesięcy życia. Dzięki temu wszelkie zabiegi pielęgnacyjne Twój pies będzie odbywać z radością i przyjemnością.


Jak ważna jest pielęgnacja psa?

Czesanie, czyszczenie uszu, czy obcinanie pazurków to najważniejsze elementy pielęgnacji psa. Zabiegi te pozwalają chronić pupila przed chorobami, a także dają zwierzakowi gwarancję miłości właściciela. Przecież nie ma większej przyjemności dla psa, niż uczucie, że właściciel dba o niego. Czesząc psa pozbywamy się martwych włosów i poprawiamy ukrwienie skóry. Obcinając pazury, nie doprowadzamy do ich przerostu. Co więcej, regularny zabieg pielęgnacji pazurów, pozwala kontrolować długość „piątego pazura”, który nieskracany może uwierać psa. W przypadku higieny oczu, uszu i jamy ustnej należy robić to z delikatnością. Do usuwania nadmiaru woskowiny używaj miękkich wacików i specjalnego płynu. Przy pielęgnacji psich oczu zwracaj uwagę na to, czy nie zalega w nich wydzielina lub czy oczy nie są zaczerwienione. Natomiast jeśli przystępujesz do zabiegu pielęgnacji jamy ustnej, sięgnij po specjalne szczoteczki do zębów dla psów.


Pielęgnacja sierści psa

Lśniąca i zdrowa sierść to nasz psi wskaźnik prawidłowej kondycji psa. Dlatego ważna jest nie tylko zbilansowana dieta, ale także systematyczne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Ich częstotliwość i zakres w głównej mierze zależą od długości i struktury włosa oraz rasy. Regularne szczotkowanie i czesanie sierści psa pozwala usunąć martwy włos, a także poprawia ukrwienie skóry. Taka pielęgnacja sierści sprawia również, że włos psa staje się miękki, miły w dotyku i lśniący.


Pielęgnacja sierści psa to także dobra okazja, by sprawdzić, czy:

  • pies nie ma pcheł lub/i kleszczy,
  • w sierści nie znajdują się rzepy,
  • pies nie ma zadrapań, skaleczeń czy guzków,
  • skóra psa nie jest podrażniona.

Pielęgnacja sierści u psów krótkowłosych, tj. labradory czy dobermany najlepiej, jeśli odbywa się raz na kilka tygodni. Do takich zabiegów warto wybrać gumową szczotkę dla psa. Na koniec całej pielęgnacji przetrzyj sierść psa rękawicą typu frotte. 

W przypadku pielęgnacji sierści u psów długowłosych np. u owczarków, shih tzu, włos wymaga codziennej pielęgnacji. Idealne będą metalowe szczotki i grzebienie. Będąc właścicielem psa długowłosego, warto pomyśleć o zakupie furminatora dla psa.

 

Zabiegi pielęgnacyjne dla psa:

Zabiegi pielęgnacyjne psa to nie tylko czesanie sierści, ale także czyszczenie jamy ustnej, okolic uszu i oczu, czy kąpiel i mycie sierści. O ile czesanie i szczotkowanie możemy z łatwością wykonać w domu, o tyle trymowanie czy strzyżenie wymagają o wiele większych umiejętności. Dlatego, jeśli chcesz zdecydować się na profesjonalną pielęgnację psa, najlepiej udaj się do salonu groomerskiego w Bydgoszczy. Psi fryzjer doskonale poradzi sobie z kompleksową i prawidłową pielęgnacją naszego psa.


Jak widzisz pielęgnacja psa, jest niezwykle ważna dla jego zdrowia. Zaniedbanie higieny jamy ustnej psa może doprowadzić m.in. do stanów zapalnych, a brak regularnego czesania do pogorszenia się kondycji sierści i skóry zwierzaka. Jeśli boisz się sam wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, zdecyduj się na wizytę w profesjonalnym salonie pielęgnacji psa w Bydgoszczy.