Wizyta w salonie groomerskim

Czeka Was pierwsza wizyta w salonie groomerskim? Chcesz wiedzieć, jak przygotować psa do odwiedzin salonu pielęgnacji? Poznaj...


Pierwsza wizyta w salonie groomerskim

Czeka Was pierwsza wizyta w salonie groomerskim? Chcesz wiedzieć, jak przygotować psa do odwiedzin salonu pielęgnacji? Poznaj porady naszego eksperta, który opowie Ci, co należy zrobić przed wizytą u groomera. Jak wiesz psy cenią sobie spokój, codzienne rytuały i powtarzalność dnia. A im zwierzę jest starsze, tym chętniej woli harmonię. Dlatego wizyta i fryzjera bywa czasem stresującym wydarzeniem dla naszego psa. Zobaczcie jak przygotować psa do pierwszej wizyty u fryzjera.


Wizyta psa u groomera

Wizyta psa u groomera może być stresująca. Dlatego warto przygotować naszego pupila do takiej wizyty, wykonując bardzo proste ćwiczenia. Dzięki temu wizyta psa w salonie pielęgnacji będzie przyjemna i bezstresowa. Pierwsze bardzo ważne ćwiczenie to przyzwyczajenie psa do dotyku obcej osoby. Warto do tego wykorzystać różne okazje np. podczas spacerów po parku, czy wizyty bliskich - jeśli pies jest rozluźniony, pozwól go pogłaskać. Drugie ćwiczenie to delikatnie otwieranie psu pyska; dotykaj jego zęby i dziąsła. W ten sposób zmniejszysz stres psa podczas czyszczenia jamy ustnej. Pamiętaj, by zawsze postępować delikatnie. Zmuszanie psa do ćwiczeń może wzmożyć jego lęk, czy spowodować agresywne zachowanie.


Będąc już na wizycie u groomera, należy poinformować go o schorzeniach, alergiach, a także o lękach Waszego czworonożnego przyjaciela. Ta wiedza pozwoli groomerowi zapewnić indywidualne podejście do zwierzaka, a co za tym idzie - zagwarantować bezpieczną i bezstresową wizytę.