Usuwanie kamienia bez narkozy

Szukasz bezinwazyjnej, ale w pełni skutecznej metody usuwania kamienia nazębnego u psa? Jeśli tak jak my masz już dość tradycyjnych zabiegów w narkozie, zapraszamy do naszego salonu w Bydgoszczy! Oferujemy w 100% bezpieczną, delikatną i przyjemną dla psa metodę usuwania kamienia ultradźwiękami przy pomocy szczoteczki Emmi-Pets nowej generacji.

 

Ten nowoczesny produkt nie tylko pomaga w wyeliminowaniu kamienia nazębnego u psa, ale także poprawia ukrwienie, wzmacnia dziąsła i niweluje nieprzyjemny zapach z psiego pyska już po pierwszym użyciu.

Usuwanie kamienia nazębnego u psa - nasza usługa

Profesjonalna pielęgnacja zębów dla psów wszystkich ras i w każdym wieku z wykorzystaniem nowoczesnej szczoteczki ultradźwiękowej Emmi-Pets stworzonej przez niemieckich naukowców w EMAG AG dla zdrowej psiej jamy ustnej.

 

Oferujemy:

 • czyszczenie powstałego już kamienia u psa;
 • profilaktykę jamy ustnej i zapobieganie tworzenia się płytki i kamienia nazębnego;
 • likwidację nieprzyjemnego zapachu z pyszczka.

Zabieg jest relatywnie krótki i trwa maksymalnie kilkanaście minut. Jest też w pełni bezbolesny dla psa, a pierwsze efekty widoczne są już po pierwszej wizycie!

 

Koszt zabiegu: 200 zł

Czyszczenie zębów za pomocą ultradźwięków - Emmi-Pets 2.0 - jak to działa?

Usuwanie kamienia ultradźwiękami przy pomocy Emmi-Pets drugiej generacji to przyspieszony i jeszcze bardziej skuteczny sposób na utrzymanie higieny psiej jamy ustnej. W Saloniku dla Pupila zdecydowaliśmy się na ten produkt, aby maksymalnie ułatwić właścicielom dbanie o swoich czworonożnych przyjaciół. Emmi-Pets 2.0 charakteryzuje się zwiększoną częstotliwością ultradźwięków niż jej poprzednik, sprawiając, że drgania transportowane są równomiernie i działają bardziej skutecznie w usuwaniu osadu nazębnego u psa.

 

Ultradźwięki w połączeniu z profesjonalną pastą do czyszczenia kamienia oraz wodą tworzą miliony nano-pęcherzyków, które odbijając się od kamienia nazębnego, wywołują drgania, przyczyniające się do jego rozbicia. Działają bakteriobójczo, likwidując wszelkie zarazki i nieprzyjemny zapach z pyska. Wzmacniają również krążenie krwi, pobudzając układ odpornościowy do działania i zmniejszając afty.

 

Szczoteczka Emmi-Pets to Europejski Produkt Roku 2022 do pielęgnacji jamy ustnej zwierząt.

Pasta do pielęgnacji zębów

Stosowana przez nas pasta do czyszczenia psich zębów ultradźwiękami polecana jest przez producentów szczoteczki Emmi-Pets. To produkt w pełni bezpieczny i smakowity dla psa, nie zawierający fluoru oraz cząsteczek ściernych. Pasta nie niszczy szkliwa, za to świetnie współgra z ultradźwiękami przyczyniając się do tworzenia czyszczących i bakteriobójczych nano-pęcherzyków!

 

Efekty:

 • przeciwdziałanie próchnicy;
 • ograniczenie chorób dziąseł, w tym krwawienia i zapalenia dziąseł u psa;
 • zapobieganie odbarwieniom.

 

Dodatkowo pasta od Emmi-Pets likwiduje nieprzyjemny zapach z pyska nawet na 12 godzin!

Czyszczenie zębów psa ultradźwiękami - dlaczego warto?

Tradycyjne usuwanie kamienia u psa jest nie tylko kosztowne, ale też stresujące - zarówno dla właściciela, jak i samego pupila. Ultradźwięki wznoszą dbałość o higienę jamy ustnej psa na nowy poziom, bez uszkadzania szkliwa, szybko i w 100% skutecznie. Zabieg jest lepszy od tego wykonywanego przy pomocy szczoteczek sonicznych, Emmi-Pets nie wibruje i nie hałasuje, maksymalne zwiększając komfort w trakcie zabiegu u psa.

 

Czyszczenie zębów psa ultradźwiękami - korzyści:

 • profesjonalne usuwanie płytki nazębnej i kamienia;
 • działanie bakteriobójcze;
 • likwidacja nieprzyjemnego zapachu z psiego pyska;
 • wsparcie w chorobach przyzębia, w tym paradontozy;
 • ograniczenie krwawienia oraz pomoc w zapaleniach dziąseł;
 • zapobieganie powstawaniu kamienia na zębach;
 • likwidacja aft u psa;
 • wsparcie w leczeniu po zabiegach stomatologicznych.

Ultradźwiękowe metody czyszczenia psich zębów stosowane są przez profesjonalnych groomerów, hodowców oraz weterynarzy.

Bez szczotkowania

Aby usunąć kamień nazębny u psa, wystarczy przyłożyć szczoteczkę do zębów. Nie jest konieczne szczotkowanie zębów psa, co ogranicza dyskomfort w trakcie zabiegu i stanowi ogromną przewagę w przypadku zapalenia lub wrażliwości dziąseł u pupila.

Bez wibracji i hałasu

Wyeliminowanie kamienia nazębnego odbywa się po cichu. Jest to niezwykle komfortowe dla psów nieśmiałych lub tych, które stresowo znoszą wizytę u groomera.

Głębokie czyszczenie

Ultradźwięki przenikają nawet 12 mm w głąb tkanki. Dzięki temu umożliwiają czyszczenie kamienia i osadu tam, gdzie inne szczoteczki nie sięgają, eliminując bakterie nie tylko na zębach psa, ale też na dziąsłach i w kieszonkach dziąsłowych.

Ultradźwiękowe czyszczenie zębów u psa - przeciwwskazania

Usuwanie kamienia nazębnego u psa przy pomocy ultradźwięków jest bezpieczne, ale wymaga stosowania się do kilku zasad.

 

Przeciwwskazaniami do zabiegu ultradźwiękowego mycia zębów psa są:

 • zanik dziąseł;wszelkiego rodzaju narośla;
 • nadziąślaki;
 • zmiany w okolicach jamy ustnej.

Usuwanie płytki nazębnej i kamienia w tej sposób nie jest również możliwe u psów agresywnych oraz tych, u których kamień nazębny jest mocno rozwinięty.

Jak usuwamy osad i kamień nazębny w Saloniku Pupila?

Zabieg usuwania kamienia nazębnego w naszym salonie przeprowadzamy w swobodnej, pełnej miłości do zwierząt atmosferze. Stopniowo przyzwyczajamy Twojego pupila do czyszczenia zębów, oswajając go zarówno ze szczoteczką, jak i specjalistyczną pastą. Dzięki temu nie tylko Ty, ale też Twój zwierzak wyjdzie zadowolony z salonu. I przede wszystkim zdrowszy.

 

Oprócz usuwania kamienia u psa oferujemy również pakiet profesjonalnych usług groomerskich, a także spa dla psa w formie leczniczych i relaksacyjnych kąpieli w wannie ozonowej.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Usuwanie kamienia bez narkozy